Bakan Şimşek 50 trilyon Euro’luk fon yöneten yatırımcılarla bir araya geldi: Dikkat çeken sözler…

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek dün Londra’da Deutche Bank tarafından düzenlenen toplantıda yatırımcılarla bir araya geldi.

Katılımcıların verdiği bilgiye göre Deutsche Bank’ın Londra’da gerçekleştirdiği yıllık toplantıda 50 trilyon Euro değerinde fon yöneten 150’den fazla yatırımcı yer aldı.

Toplantıda Şimşek Türkiye ekonomisinde geçen 12 ayda yapılanlar ve gelecek bir yıl ile uzun dönemde atılması olası adımlar hakkında bilgi verdi.

Reuters’a bilgi veren bir katılımcı, toplantıya katılan yatırımcıların ekonomi politikalarındaki değişim ardından “Türkiye’nin diğer gelişmekte olan ülkelerden pozitif ayrıştığını” ifade ettiklerini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek dün Londra’da düşünce kuruluşu Chatham House tarafından düzenlenen etkinlikte de konuşmuştu.

Şimşek bu toplantıda “Para politikasını baştan inşa etmek biraz zaman aldı. Şu an sürdürülebilir, güçlü dezenflasyonun eşiğindeyiz” demişti.

Katılımcıların verdiği bilgilelere göre toplantılarda Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Uzakdoğu’dan sabit getirili menkul kıymetler, hisse senedi, altyapı ve girişim sermayesi yatırımcıları yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir