Hem Taciz Hem Cinayet: İlayda Alkan’ın Katiline Verilen Ceza Belli Oldu!

İzmir’in Konak İlçesi’ndeki Konak Üst Geçidi yakınlarında meydana geldi. Aynı yemek şirketinde çalışan 45 yaşındaki Oya Tarhan ve 20 yaşındaki kızı İlayda Alkan dinlenmek için banka oturdu.

ÖNCE TACİZ ETTİ SONRA BIÇAKLADI

Anne-kız bu sırada otururken bir hastanede veri giriş memuru olan 31 yaşındaki Yunus Yılmaz genç kız İlayda Alkan’a ‘sana bir çakmak lazım’ dedi.

Genç kız bu sözler karşısında ‘yürü git’ cevabını verince katil, belinden çıkardığı bıçakla genç kızı 14 kez bıçaklayarak öldürdü. Anne Oya Tarhan 12 kez, Yunus Yılmaz da bacağından yaralandı. Çevredekilerin ihbarıyla gelen sağlık ekipleri, anne ile kızını, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı.

Tedaviye alınan yaralılardan İlayda Alkan, kurtarılamazken Yunus Yılmaz ise olay günü mahalle bekçileri tarafından yakalanıp, mahkemece tutuklandı.

İSTENEEN CEZA BELLİ OLDU

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Fahri Mutlu Tosun koordinesinde yürütülen İlayda Alkan cinayeti soruşturması tamamlandı. Cinayet sanığı Yunus Yılmaz’ın ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘kadına karşı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan ise 13 yıldan 20 yıla kadar hapsi istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir